Czy twoje okna muszą być nudne?

Okna, niby taka prozaiczna rzecz która znajduje się w każdym mieszkaniu, można pomyśleć po co coś zmieniać skoro to jest dobre. Można się zgodzić z tą opinią ale skoro codziennie na nie patrzymy to czemu by nie upiększyć ich w taki sposób aby cieszyły nasze oko?

Plisy okienne, żaluzje, rolety…

Pierwszą podstawową rzeczą jaką możemy zrobić jest założenie Czagos co nas odizoluje od słońca. Wybór naprawdę mamy szeroki wszystko to zależy tylko i wyłącznie od naszych potrzeb i preferencji. Nie musimy się przejmować tym że nasze okna mają jakieś nietypowe kształty, że są trójkątne albo półokrągłe. Rolety okienne są przeznaczone do typowych okien prostokątnych w których naszym jedynym celem jest zasłonięcie takowego. O wiele więcej możliwości dają nam plisy okienne. Nadają się nie tylko do okien prostokątnych ale także do półokrągłych jak również trójkątnych. Mogą być też dobrym rozwiązaniem na oknach dachowych gdzie zwykła roleta z wiadomych przyczyn by się nie sprawdziła. Dodatkową zaletą tego rozwiązania jest to że możemy w dowolnym miejscu szybę zasłonić.

Co jeszcze?

Wachlarz możliwości jest na dobra sprawę dość szeroki. W każdym papierniczym sklepie są dostępne farby do malowania na szkle. Jeżeli nie czujemy się na siłach żeby samemu cos stworzyć możemy poprosić kogoś z naszych bardziej utalentowanych artystycznie znajomych. Obecnie farby takie nie są na tyle mocne żeby ich potem nie można było swobodnie odkleić więc nie musimy się martwić że na stałe zniszczymy szybę. Niektórym takie mozaiki i malowidła mogą się kojarzyć z oknami w kościele, ale nic bardziej mylnego. W Internecie znajdziemy naprawdę wiele wzorów jak również inspiracji które pomogą nam dorzucić trochę koloru naszemu mieszkaniu.

Czy warto?

Oprócz plisów okiennych i malowideł na szkle jest jeszcze wiele innych możliwości o których nie wspomniałem w tym tekście. Wszystko zależy od naszej kreatywności i tego jakim zapasem czasu dysponujemy, ale myślę że warto pomyśleć nad taką formą dekoracji.