Rolety harmonijkowe i ich zalety

Kiedy będzie nam zależeć na tym, by nieco zmienić wystrój naszego wnętrza, warto pomyśleć o niewielkich detalach, które robią różnicę. Przykładem mogą być chociażby rolety harmonijkowe, których obecność całkowicie odmieni wygląd danego pomieszczenia.    

 

Jak zamontować rolety harmonijkowe?

 

Jedną z zalet mocowania rolet harmonijkowych jest to, że sami możemy wybrać, jak chcemy je zamontować. Do wyboru mamy dwie opcje, mianowicie montaż inwazyjny i bezinwazyjny. Jeśli zdecydujemy się na ten pierwszy wariant, wówczas będzie to oznaczać konieczność wiercenia. Takie rozwiązanie, choć na pierwszy rzut oka mało zachęcający, to jednak ma swoje plusy – będziemy mogli swobodnie otwierać okno na oścież. Natomiast montaż bezinwazyjny polega na założeniu rolet harmonijkowych na zaciskane zaczepy.  

 

Dodatkowym atutem jest to, że takie rolety będziemy mogli z powodzeniem zamontować praktycznie do każdego rodzaju okien. Nie musimy więc przejmować się tym, że mamy skośne, bądź zaokrąglone listwy przyszybowe. Przeszkodą nie będzie też mniejsza głębokość takiej listwy – w takim przypadku wystarczy tylko zastosować dodatkowe podkładki dystansowe i problem montażu rolet harmonijkowych jest już tak naprawdę z głowy.

 

Niewątpliwą zaletą jest też to, że rolety harmonijkowe poruszają się góra-dół. Dzięki temu bardzo łatwo przyjdzie nam wyregulować takie osłonięcie okna. Sami bowiem możemy zdecydować o tym, jaki fragment okna zechcemy zasłonić, by czuć się w danym pomieszczeniu najbardziej komfortowo. Z tego też powodu takie rolety mogą w zupełności wystarczyć, gdyż nie będą już nam potrzebne zazdrostki – zamiast standardowych i nudnych osłon, możemy postawić na nowoczesne i eleganckie rozwiązanie.

 

Rolety harmonijkowe pasują ponadto na każde okno, również na to dachowe, co stwarza jeszcze więcej możliwości aranżacji przestrzeni i daje poczucie niezależności. Oczywiście, by cieszyć się z takiego rozwiązania, musimy wybrać takie rolety, które są przeznaczone do zamocowania na oknie dachowym. Do wyboru będziemy mieli rolety ze specjalnymi prowadnicami, jak i bez tego elementu.

 

Do zalet można również zaliczyć to, że takie rolety mogą być wykonane z przeróżnych materiałów. Dzięki temu po raz kolejny sami będziemy mogli zdecydować o tym, czy zależy nam na tym, by taki element wyposażenia wnętrz był bardziej dekoracyjny, czy może bardziej praktyczny. Do wyboru mamy materiały, które będą całkowicie zaciemniać pomieszczenie, bądź też takie, które będą je zaciemniać tylko w pięćdziesięciu procentach.